Site blog

Picture of Başak Büşra Berber
by Başak Büşra Berber - Thursday, 4 February 2021, 2:44 PM
Anyone in the world

Çocukların devlet ya da özel okula gitmesinin yanında evde eğitim desteği de öne çıkan seçenekler arasında yerini alıyor. Evde Eğitim sayesinde herhangi bir özel ders ya da dershane ortamına ihtiyacı kalmadan öğrencilerin başarıları da desteklenebiliyor.  Etkileşimli içerikler, tab videolar ve düzenli olarak gerçekleştirilen online deneme sınavları ile öğrencilerin gelişimleri desteklenir.

Evde Eğitim Neden Tercih Edilmeli?

Ailelerin çocukları için Evde Eğitim'i seçme sebepleri;

Okulların birçoğundaki verimsiz öğrenme ortamı,

Çocuğun karakterine ve ahlakına yön verme isteği,

Mevcut okullarla ilgili diğer sorunlar,

Nakil ve uygunluk durumu,

Çocuğun istenilen okula gidememesi,

Okul derslerine yardımcı olunarak başarıyı artırma isteği,

Sınavlara hazırlık.


Evde Eğitimin Faydaları Nelerdir?

Evde eğitim sayesinde mekan ve zaman sınırlandırması ortadan kalkar. İnternet erişimi olan ve akıllı cihazlardan yardım alınarak Evde Eğitim imkanlarından yararlanılabilir. Evden eğitim, internet üzerinden online imkan sağladığı için ihtiyaç duyulan sadece aktif bir internet bağlantısıdır. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayar aracılığı ile eğitimlere ulaşmak son derece kolaydır.

Evde eğitim aynı zamanda özel derse göndermede bulunur. Araştırmalar gösteriyor ki sınıflardaki öğrenci sayısı ne kadar az ise öğrenme de o kadar iyi olur. Evde Eğitim öğrenciler ile birebir ilgilenebiliyor ve  öğretmenler öğrencilerin ileri seviyedeki alana geçmeden önce kavram ve beceri üzerinden uzmanlaştığından emin oluyor. Öğrenmenin tam anlamıyla gerçekleştiğini garantiliyor.[ Modified: Monday, 8 February 2021, 4:10 PM ]